Proč a jak si měřit pH organismu? Nač má pH těla vliv?

Proč a jak si měřit pH organismu? Nač má pH těla vliv?
5 (100%) hlasů: 1

Klesne-li tělesné pH pod 6,4, deaktivují se enzymy a trávení nefunguje správně. To má zásadní vliv na náš metabolismus. Následně se vitamíny, minerály a potravinové doplňky nemohou účinně vstřebávat. Pokud tento pokles ihned řešíme, nastane opět rovnováha a tělo funguje, jak má. Pokud to člověk neřeší, tak tento stav přechází do chronické fáze.

Jak se projevuje překyselenost organismu?

Obvykle to začíná bolestmi hlavy, ztuhnutím šíje, přemnoho kyseliny mléčné v těle, bolestmi kloubů, špatnou až depresivní náladou, hučením v uších, negativními emocemi, nefunkční intuicí, podrážděností, stresy, ztrátou životní energie, křečemi, bolestivými stahy v oblasti břicha, střevní potíže, nezadržitelnými tikami svalů, záněty, neřízené parazitální zátěže, dlouhodobou dehydratací organismu a spousty dalších potíží.

A pak se jednoho dne přehoupne ve fázi závažnou a to vypnutím našeho dokonalého přirozeného samo regeneračního systému… To už jsou stanovené diagnózy jako je chronická podvýživa (Tělo nelze plnohodnotně vyživit, když je dlouhodobě v kyselém prostředí!!!), deprese, nemoci nervové soustavy, neurologické nemoci, nemoci dýchacích cest, metabolický syndrom, střevní nemoci, všechny problémy pohybového aparátu včetně kloubů, osteoporóza, dna, paradentóza, kardiovaskulární nemoci, nádory a rakovina!

Hladiny pH přímo souvisejí s hladinami obsahu kyslíku v těle. Čím vyšší pH, tím je větší přísun kyslíku do buněk a tkání.

Objevitel základní příčiny rakoviny a držitel Nobelovy ceny (r. 1931) MUDr. Otto Heinrich Warburg, řekl: Nedostatek kyslíku a zakyselení jsou dvě strany téže mince: má-li někdo jedno, má i to druhé“.

Zdravé stravování, hydrogenuhličitanová terapie, pohybová aktivita, láska a radost, správný pitný režim a správné dýchání ovlivňuje a podporuje správnou pH hodnotu 7,2 – 7,4

Důležité:
Je nutné si udržovat ve svém těle acidobazickou rovnováhu, kdy souvztažnost kyselin a zásad musí být v poměru 1:4. Ideální pH krve je 7,4.

Kdy je a není vhodné si pH organismu měřit?

Ideálně měřte po 10. a po 16. hodině, neb pouze s touto hodnotou můžete efektivně pracovat. V jinou dobu NE, neb tělo, když se čistí a vylučuje toxiny, je velmi kyselé a tak měření v tuto dobu je mylné/zavádějící (nic nevypovídající, nerelevantní).

Jak si jednoduše měřit pH v těle?

Ideální pH v těle je 7,2 – 7,4. Doporučuji měřit ze středního proudu moči. Měřit ji můžete lakmusovými papírky pH. Ty si můžete koupit v lékárně. Je možno si také koupit pH metr na internetu, ten je ještě přesnější. Před léty jsem si ho koupila a naučila jsem se častým měřením pozorovat své pocity, a rozeznávat reakce v mém těle. Díky tomuto tréninku žiji dnes na základě intuice :-). Máte tu samou možnost! Pokud budete chtít, rozhodnete se a začnete mé doporučení praktikovat. Je to základ dlouhodobého zdraví ❤❤❤

pH organismu lze jednoduše měřit nejenom z moči

Lze ještě měřit pH slin. Mám zkušenost, že to není tak přesné, neb pH v ústech se neustále mění s tvorbou enzymů potřebných k přípravě rozmělnění potravy. Jsme národ neustále „žvýkací“, ale neuvědomujeme si, že nejsme kráva, která má tuto potřebu celý den díky čtyřem žaludkům… Lidé, kteří mají v puse neustále žvýkačku nebo stále něco uzobávají, si nemůžou měřit pH slin, neb vždy to bude scifi číslo, které je zavede na zcestí! Takových je zatím většina. Proto měření pH slin nedoporučuji nikomu. Přesto, pokud se tak rozhodnete, měřte 1 hodinu před jídlem a 2 hodiny po jídle. Vyzkoušejte, uvidíte.

Proč si měřit pH?

Kontrolujte si své pH. Nic nepřehánějte. Být překyselený nebo naopak příliš zásaditý není prospěšné pro tělo. Je třeba být vždy v rovnováze. Doporučuji se měřit a vnímat se. Později vše již budete cítit a měření vám odpadne, neb si začnete být jisti.

S láskou ❤ Jolana

Jolana Janišová
Jolana Janišová
Ukážu vám, jak využít maximum výživy a energie ze stravy a upevnit si své zdraví. Vařím jídla bez lepku a bílých „jedů“. Vytvořila jsem a stále rozvíjím nový jednoduchý a komplexní bezlepkový systém stravování na posílení imunity těla pro všechny generace ❤ Improvizační vaření. Je to soubor principů a faktů, díky kterým můžete také objevit jednoduchou cestu ke šťastnému životu ve zdravém těle. Učím se od mnoha odborníků z celého světa - a to včetně takových specialistů, kteří udržují kosmonauty za pomoci přírodních přípravků a vědou ověřených poznatků zdravé a ve skvělé kondici na orbitální stanici několik měsíců... Někteří z nich mi také přispěli do mé knihy „Jídla Světla - Kuchařka pro život 1“.
Improvizační vaření (úvod) » Blog Jolany Janišové o vlivu jídla na zdraví » Proč a jak si měřit pH organismu? Nač má pH těla vliv?
Komentáře

Přidat komentář