100 let vaření po staru už stačilo!

Výsledky již známe. Je čas učinit tyto nevyhnutelné změny...

NOVÝ ZPŮSOB PŘIROZENÉ CESTY

K VITALITĚ A RADOSTI ZE ŽIVOTA

Jídla Světla - Kuchařka pro život 1 - Jolana Janišová

1

autorka

9

odborníků

originálních receptů

336

výživných stran

Vybrané kapitoly z obsahu knihy

(veškeré kapitoly bez označení autora napsala Jolana Janišová)

 • Pravdy a mýty o vodě – Radomír Hrbáč dr.h.c.
 • Co znamená acidobazická rovnováha?
 • Jedlá soda lék nebo jed?
 • Je opravdu sůl nad zlato?
 • Máte chutě? Chcete vědět, co to znamená?
 • Sacharidy, kterým je potřeba nevyhnutelně porozumět
 • O pohance a řemeslu u Šmajstrlů – Pavel Šmajstrla a Ani Dvořáková
 • Tukov sa netreba báť, sú našimi spojencami v zdraví – PharmDr. Jozef Zima
 • Minerály a naše zdraví – MUDr. Jana Čípová
 • Zázrak jménem hořčík – Carolyn Deanová, M.D.,N.D.
 • Proč a jak namáčet ořechy, semena a luštěniny?
 • O pohybu s lehkostí – MUDr. Zora Prosková
 • Proč je páteř důležitá?
 • Jak správně jíst?
 • Půsty, ano či ne?
 • Doporučení dle prastaré moudrosti na každý měsíc
 • Mandaly Světla – Stanislava Topinková, umělecké jméno StaniSlávka
 • Jak žiji já

První jednoduchý krok ke zdraví, přirozené váze a vitalitě - začněte si po novu jednoduše vařit sami.

Cítíte se zdraví? Nebo řešíte neustále alergie, chronické nemoci, trpíte záněty, plísněmi či bolestmi kloubů, páteře, žaludku? Nebo snad máte cukrovku 2. typu, vysoký tlak, migrény či deprese? Nebo jste člověk, který se rád dovzdělá v oblasti, kterou momentálně potřebuje k harmonizaci svého těla, či duše? Hledáte pravdu? Jste ochotni přijmout pravdu? Tak právě pro vás je tato kniha o 336 stranách, která vám pomůže zmírnit nebo se i zbavit těchto problémů.

 • Vázaná, 336 stran
 • ISBN: 978-80-87426-46-3
 • Nakladatel: Knihkupectví CZ s.r.o.

Jdu vám naproti vlastním příkladem...

Na své životní cestě jsem objevila odpovědi na mnoho otázek, které nám nikdy neřekli. Zažila jsem mnoho bolesti. Operace i další zdravotní komplikace. Než jsem pochopila, že za své zdraví jsme zodpovědni jenom my sami. A tak jsem začala hledat odpovědi jinde. 

Dnes jsem zdravá ženská. Žiju s radostí a vytvářím komplexní jednoduchý a snadno uchopitelný systém pro ozdravení své a své rodiny. A chcete-li, tak i pro vás...

Kniha Jídla Světla – Kuchařka pro život 1 nabízí funkční systém jak ozdravit tělo i duši při systematické práci na sobě s pozitivním celoživotním výsledkem. Je koncipována jako milý každodenní pomocník.

 

Rozhovor o mé knize v internetové TV Cesty k sobě:

 • Kniha obsahuje i odborné informace, přesto je napsána v lidštině
 • Objevte jednoduše úžasné chutě, vůně a rozmanitosti přírody v 90 vlastních originálních receptech
 • Naučte se využívat blahodárného a přirozeného působení organických živin ve stravě na lidský organismus ❤
 • Zjistěte, proč věnovat pozornost přípravě jídel a jak ze stravy získat maximum výživy a energie pro naše tělo ❤
 • Seznamte se s informacemi, které v nás způsobují chaos a následně nás blokují na všech úrovních. Rozeznejte, co je v harmonickém životě opravdu důležité ❤
 • Získejte jistotu v důležitých souvislostech
 • Vytvořte si ze svého jídla každodenní, přírodní, živý a bezpečný jól

Informace v knize Jídla Světla – Kuchařka pro život 1 jsou určeny pro odvážné lidi ochotné dělat na sobě změny, které vedou k odpovědnosti za svůj život.

Kniha vznikla za spolupráce odborníků, specialistů i umělců, kteří mají společný cíl:

Přirozenou cestou ozdravit tělo i duši a navrátit štěstí a radost do osobního života lidí.

Uživatelské reference na knihu

(odborné i laické)

Dobrý den, paní Jolano,

chtěla bych Vám říci své obrovské díky za Vaši knihu Jídla Světla . Na tuto knihu narazil před nějakým časem můj přítel a mě trvalo než jsem si k ní našla cestu, ale ve chvíli, kdy k tomu došlo, tak jsem pochopila mnoho věcí... Děkuji Vám ze srdce, že jste se s ostatními podělila o své zkušenosti a znalosti, které mohou některým lidem změnit život tak jako mně. Některé informace mi doslova vzaly dech a zároveň ve mně zažehly jakousi jiskru, která mě s radostí a odhodláním vede vpřed ku změně.

Dělá mi nesmírné potěšení, že jsou na této planetě bytosti hledající pravdu a jdoucí za Světlem.

Děkuji Vám. S láskou a mírem v srdci
Michaela Nespěšná

Michaela Nespěšnáčtenářka knihy

Každý, kdo se bude stravovat na základě knihy Jídla Světla, si může prodloužit život o 15 až 30 let..

doc. Mgr. Anatoliy Vasylchuk, CSc.eniopsycholog

Jsem makrobiotička již mnoho let a nerada se stravuji mimo domov. Proto si vždy vařím sama. Jsem nadšená, jaké umí Jolana vytvořit z přírody barevné chuťové variace.

Aťka Švestkovámakrobiotička

Překvapuje mě jednoduchost přípravy jídel i to, jak tato lehká strava dokáže člověka opravdu nasytit. Budete překvapeni, kolik síly a energie po nich získáte a ucítíte.

Ing. Petr Bulgurisabsolvent kurzu

Kniha Jídla Světla – Kuchařka pro život 1 mně svými bezmasými recepty neoslovila, navíc nevařím. Ale naopak mně velmi příjemně překvapila, že i pro mne – lékaře, je v knize mnoho praktických informací, které jsme se ani na lékařské fakultě neučili. Například kapitola o přímém vlivu správných tuků na zdraví, nebo důležité propojení duše a fyzického těla a spoustu dalších souvislostí. Proto tuto knihu doporučuji i odborníkům.

MUDr. Jiří Rotrekl

Milá Jolano, musím na Vás vybafnout svou nekonečnou radost z kuchařky. Přijde mi jak itinerář pro hledající sebe sama. Jsem holka v.v - 73 a kousek. Moje radost s potkáním Vašeho pohledu na věci života mě katapultovala až k naději, že možná jednou umřu zdravá a zaslouženě ve spaní. AŽ TEĎ mi došlo, jak snadno se kuchařinky dopouštějí omylů...

Milena Buriánkováteta Buri

Jídla Jolany jsem zažil na vlastní kůži. Několik dní po sobě. Když jsem se chtěl navrátit k původní stravě, vyluxoval bych ledničku i se žárovkou :) Tělo si velice rychle zvyklo na výživu. Ten pocit nemít hlad a chutě a udržet pozornost při práci je k nezaplacení. O zdraví nemluvě... Konečně reálná cesta, jak změnit svět k lepšímu :)

Michal Dušekrejža

Jsem velkým fanouškem zdravého vaření. Jídla Jolany jsem vyzkoušela a musím uznat, že jsou vynikající! Po těchto zdravých jídlech se cítím skvělePyré z video receptů jsou super. Milují je i má tři vnoučátka, která běžně zeleninu moc nechtějí jíst.

Míla Smetanovábabička

Jolana nám ukázala jak se dá vařit nově a jak jednoduché je stravovat se zdravě a zároveň chutně. Vnímám obrovský přínos v jídlech na cestě k celkovému uzdravení. Díky Joli

Terezaúčastnice živého kurzu vaření Jolany Janišové

Za každou knihu, která umožňuje další rozvoj a poznání, děkuji. Jolu, znám ji několik let, znám její zapálení pro zdravou stravu, pro zdravé žití, o přístupu k životu, ona je pro mě tím správným motorem pro změny. Já osobně vím, že se zabývám uspokojením potřeb druhých, ale na sebe moc nemyslím a co se jídla týká, je toho nejvyšším důkazem, proto jsem velmi ráda vzala do rukou její knihu Jídla Světla. Kniha je celek, je tam znát potřebný vývoj, je velmi dobře členěna. Než se dostanu k receptům, měla bych vědět, co je potřeba znát např. o našich chutích . Mne osobně zaujaly recepty (o některých ingrediencích jsem ani netušila:-)), protože ráda vařím. Byla jsem také na kurzu Sladké placky, kde maminky přišly i s dětmi, i těm se moc líbilo vytvářet si vlastní jídlo a jen dospělí věděli, že je to ze surovin, které jsou pro život přínosné. A také mě zaujala kapitola Doporučení dle prastaré moudrosti na každý měsíc. Propojení toho, co už věděly naše babičky s tím, co známe dnes, je velmi úzké, tak pojďme se poučit a naučme se připravovat jídlo tak, aby bylo nejenom chutné, ale aby splňovalo podmínky zdravého života a trávení nezatěžovalo organismus, toto řešení kniha Jídla Světla nabízí.

Mgr. Zdeňka Blišťanovástarostka města Jeseník

Netradiční představení knihy Jídla Světla - Kuchařka pro život 1

S aprílovým nadhledem představujeme knihu „Jídla Světla - Kuchařka pro život 1“. Důležité začíná v čase 1:40 :)

Začněte jednoduše vařit podle těchto receptů.

 A pak se můžete do knihy začíst a zjistit souvislosti a principy. Je to jednoduchý krok ke zdravému životu...

Kniha je komplexním souborem poznatků postavený na základě mnoha špičkových specialistů, odborníků svého oboru, kteří se zabývají chemií, biologií, medicínou, alternativními metodami, měřením, speciální diagnostikou, výživou, energiemi, minerály a mnoha jinými obory. Všechny tyto poznatky jsem ucelila a informačně a funkčně provázala na základě svého učení, praxe i následných výzkumů.

Věděli jste, že lidé často nevědomky používají zdraví škodlivé suroviny nebo je upravují a používají takovým způsobem, že si z nich sami vytvářejí jedy?

Už dost systematického likvidování zdraví naší společnosti a lidstva prostřednictvím medializací nezdravých a škodlivých jídel, surovin a přísad. Už dost všeho toho systematického „vytváření si pacientů“ a udržování lidí ve strachu!

Uvařme si spolu velmi chutná, výživná a energeticky bohatá jídla! Jednoduše a barevně, rychle a s láskou.

Vaše Jolana

Výživná energeticky bohatá jídla

I zdravá strava může být chutná! Zahoďte předsudky. Uvařte si jednoduchá jídla tak, abyste byli plni energie a síly.

Předmluvy ke knize

Srdečně děkuji těmto dvěma báječným lidem, kteří moji první knihu „Jídla Světla - Kuchařka pro život 1“ přečetli a napsali k ní předmluvu

Poznámka: úplné předmluvy jsou napsané v knize...

foto doc. Mgr. Anatoliy Vasylchuk, CSc.

lékař eniopsycholog

Žít zdravým životním stylem není možné bez přirozené živé stravy a správného pitného režimu. Jolana Janišová se ve své knize Jídla Světla nepodílí pouze na řešení tohoto složitého problému, ale ukazuje i na nové, ještě složitější problémy, a také upozorňuje společnost, že každý člověk konzumuje energeticky mrtvé potraviny.

Energeticky mrtvé potraviny nemají informačně-energetickou bariéru, proto do nich volně pronikají a spojují se s nimi biopatogenní, neidentické, nepřírodní, necharakteristické, technogenní, antiduchovní a jiné podobné informačně-energetické hmoty. Systematická konzumace takovýchto potravin způsobuje zdravotní, psychické, psychosomatické, psychovegetativní, růstové a vývojové problémy.

foto Pavlína Klemm

autorka série knih „Světelná poselství z Plejád“. Poradkyně pro životní energii podle E. Körblera. Semináře a přednášky pro rozvoj vědomostního vývoje. Výuka alternativních léčebných metod.

Z osobního pohledu vím, že Jolaniny recepty a všechny ostatní příspěvky do knihy sestavila v upřímné a srdečné snaze lidem pomoci.

Všechny recepty, které se v knize nacházejí, nejsou jen „obyčejné“ nebo „standardní“ recepty. Jolana je všechny sama pečlivě a láskyplně vytvořila, vyzkoušela a pozorovala jejich ozdravný účinek na organizmus. Nechala i odborně změřit světelnou energii svých připravených jídel.

Objednávka

knihy „Jídla Světla - Kuchařka pro život 1“

Pro objednávky do ostatních zemí (kromě ČR a SR) nás kontaktujte e-mailem. Platby zajišťuje platební brána GoPay. Expedici zboží zajišťuje ELMS service s.r.o.

Místo pro osobní odběr v Praze je: ELMS service s.r.o., Ve žlíbku 1800/77, Budova B6, Praha 9 - Horní Počernice

GoPay

Články, recepty a jiné informace související s knihami „Jídla Světla“

Recept #10 Pomazánka z kozího tvarohu
Dopřejte si domácí kozí tvaroh nebo jogurt, který je stravitelnější než kravský. Díky malým tukovým částicím správně…
Recept #9 Nekvašený bezlepkový chléb s fenyklem
Doba pokročila, kvalita surovin již nějaký ten pátek není to, co bývala. Asi ani Ježíš by dnes…
Recept #7 Jahodovo-malinová zmrzlina/dezert
Zdravá domácí zmrzlina z čerstvých jahod a malin - ideální osvěžení pro horké letní dny  Recept #7:…
Jolana Janišová v internetové Cesty k sobě
V hodinovém rozhovoru najdete odpovědi na mnohé vaše otázky ohledně jídel, stravování, životosprávy, knihy i mého příběhu.…
Nakopnutí - pryč s tím
Na svých cestách jsem si všimla, že řada z vás má virové a bakteriální vleklé problémy. Proto…
Jak zhubnout jednoduše a trvale
Dieta – toto „magické“ slovo denně úspěšně vytahuje lidem z kapes miliardy peněz, viďte? Ano. Kdysi jsem byla…
Dýňová polévka Jolany Janišové - Oranžodva
Také už jste někde ochutnali dýňovou polévku, zatímco zbytek vaší rodiny ji odmítal? Vyzkoušejte tuhle a rozhodně…
Živé a výživné jídlo Jolany Janišové
Dnes téměř každý člověk konzumuje energeticky mrtvé potraviny. Energeticky mrtvé potraviny nemají informačně-energetickou bariéru, proto do nich…
Jídla Světla - jak vznikala kniha
Upřímně, nikdy by mně ani ve snu nenapadlo napsat kuchařku. A ani jsem si vůbec neuvědomila, kolik…