Toužíte zhubnout? Stále zkoušíte trendové diety a jste kulatější? Čím to asi je?

Dieta – toto „magické“ slovo denně úspěšně vytahuje lidem z kapes miliardy peněz, viďte? Ano. Kdysi jsem byla stejná, naivní úleťačka…

Myslela jsem si, že mou dlouhodobou nedisciplínu, nestřídmost a nevyváženost v jídle rychle napraví nějaká „in“ dieta, která mi zaručí můj dobrý pocit ze sebe sama a to nejlépe navždy. Hm, ale nikdy mi to nefungovalo.

Takových „jistých“ a zbytečných investic do hubnutí a diet bylo vícekrát FUČ!

Časem jsem však dozrála do fáze, že nezbývalo nic jiného, než začít se pídit po odpovědích/informacích na otázku: PROČ? To mě stálo dalšího spoustu času i peněz, ale tentokrát se má investice poprvé vyplatila! Ráda vám prozradím JAK ❤

STOP! Zastavte a zamyslete se…

Nejprve je třeba si uvědomit a přijmout, že jsme lidé netrpěliví, proto nás reklamy (umocněny o celebritu, která má odsátý tuk a plastiku všude dokola) okamžitě chytí, neb vidina rychlého hubnutí vyhrává nad lidským/selským rozumem

Kdo vás dostal do stavu, ve kterém se nacházíte a necítíte se dobře? Nejsou to náhodou vaše staré stravovací návyky? V tu chvíli si nikdo nemá čas uvědomit, že problémy způsobené tímto špatným postojem bude muset o to déle řešit – navíc v bolestech a šrámech na duši! Jak to myslím?

Proč diety nefungují?

Dieta je změna, která může být v počátku vnímána vašim tělem jako dobro. Člověk dokáže opravdu shodit nějaké to kilo na úkor kalorického deficitu – hladovění a ztráty svalové hmoty.

Jolana JanišováAle rozhodující je dlouhodobý účinek a celkový vliv na tělo, který se vždy projeví, ať chceme nebo ne. A to na všech úrovních! Protože každá dieta je z dlouhodobého hlediska neudržitelná a člověk se vrací ke starým návykům.

A co se pak ve skutečnosti stane?

Najednou má tělo více tuku než předtím a přesto trpí ztrátou svalové hmoty, mozek si vytvoří bloky na „zakázané“ potraviny, následují nekonečné výčitky a je na světě akorát tak ztráta sebelásky!!! Navíc tělo se vždy přizpůsobí vzniklé situaci, to znamená, že si bude automaticky dělat ještě větší energetické/tukové zásoby na dobu vytvořeného „hladovění“.

A nepomůže vám ani četnost jídel, ani jiná opatření doporučovaná „odborníky“! Každý jsme jedinečný a tak i naše ideální hmotnost se může zcela vymykat jakýmkoliv tabulkám a snahám těchto odborníků nás zařadit do svých sloupečků, políček a skupin. Ženy a dívky, pokud připustíte, že můžete být zdravé a cítit se plné energie a síly (ikdyž nebudete vypadat zrovna jako módně vyretušované modelky z časopisů), čtěte dál. Obdobně to platí pro muže.

Věřte, že diety velmi poškozují metabolismus!!!
Bez správně fungujícího metabolismu není celkové ZDRAVÍ.

Jak zhubnout zdravě, trvale a bez diet?

Kdo z vás máte opravdový zájem zredukovat svojí váhu natrvalo, napněte uši a oči, dejte se s láskou do práce ❤ A věřte, že toto je správná cesta. Ušetřím vám tímto doporučením nemalé peníze a hlavně nikým nezaplacený čas omylů, fyzické bolesti a šrámy na duši:

 1. Přestaňte se dívat na jídlo jako na škůdce nebo svého nepřítele ❤
 2. Přestaňte počítat kalorie a vyhněte se i jiným blábolům ❤
 3. Jezte jen přírodní jídlo a udělejte si z něj spojence při budování své ideální hmotnosti i zdraví ❤
 4. Přijímejte denně minimálně 150 g ovoce a 350 g zeleniny ❤
 5. Vytvořte a udržujte si v těle správné vnitřní prostředí pH 7,2 – 7,4 ❤
 6. Jezte maximálně tři jídla denně, jen tak podpoříte svůj funkční metabolismus ❤
 7. Nepopojídejte mezi jídly ❤
 8. V průběhu jídla nikdy nepijte ani bezprostředně po něm ❤
 9. Vždy se najezte do sytosti a nikdy se nepřejídejte ❤
 10. Vychutnávejte si své jídlo vždy s láskou a bez výčitek ❤
 11. Vnímejte se správně a rozlišujte, co vám dělá dobře a co ne ❤

Jídla Světla

Podrobný a ucelený komplex „jak na to“ jednoduše, levně a efektivně získáte v mé knize: „Jídla Světla ❤ Kuchařka pro život 1“.

Vaše Jolana Janišová

Jolana Janišová
Jolana Janišová
Ukážu vám, jak využít maximum výživy a energie ze stravy a upevnit si své zdraví. Vařím jídla bez lepku a bílých „jedů“. Vytvořila jsem a stále rozvíjím nový jednoduchý a komplexní bezlepkový systém stravování na posílení imunity těla pro všechny generace ❤ Improvizační vaření. Je to soubor principů a faktů, díky kterým můžete také objevit jednoduchou cestu ke šťastnému životu ve zdravém těle. Učím se od mnoha odborníků z celého světa - a to včetně takových specialistů, kteří udržují kosmonauty za pomoci přírodních přípravků a vědou ověřených poznatků zdravé a ve skvělé kondici na orbitální stanici několik měsíců... Někteří z nich mi také přispěli do mé knihy „Jídla Světla - Kuchařka pro život 1“.
Improvizační vaření (úvod) » Blog Jolany Janišové o vlivu jídla na zdraví » Toužíte zhubnout? Stále zkoušíte trendové diety a jste kulatější? Čím to asi je?
Komentáře

Přidat komentář