Kdo jsem a co dělám?

Je mi padesát, jsem zdravá ženská a ráda vařím. Cokoliv mě v mládí naučili, byla pouze automaticky a od autorit přijatá dogmata. Nebrala jsem vůbec v potaz různé ukazatele. Jak jsem zasela, tak jsem sklízela. Trvalo to dlouhé roky... Až přišlo další vážné onemocnění a další operace. A já jsem konečně prozřela. Pochopila jsem, že si za svůj život nesu odpovědnost jedině já sama! Je to můj příběh.Toto uvědomění, byl můj velký krok vpřed ke svobodnému a vědomému láskyplnému životu.

Ale to byl jen začátek všeho, neboť má soustavná proměna trvá již přes 16 let, s minimálně tisíci změnami na všech úrovních. Přijmout změnu a udělat ji. Přijmout změnu a udělat ji. A tak stále pořád dokola, dokolečka! Žít tyto změny bylo pro mě ze začátku jedním velkým stresem, obrnila jsem se trpělivostí a vydržela jsem to. Dnes se cítím zdravě a plná síly. Stálo mě to však mnoho bolesti a utrpení. Mnoho nových zkušeností. Otevření se novému.

Až později jsem si uvědomila, že většina ukazatelů zdravého života vždy směřovala a směřuje ke zdravému jídlu...

Vytvořila jsem a dále rozvíjím nový jednoduchý a komplexní bezlepkový systém stravování na posílení imunity těla pro všechny generace - Improvizační vaření

Co jsem získala?

Dnes mám svůj vnitřní klid a mír, lásku a úctu k sobě, ke svému muži a všemu živému. Našla jsem svou přirozenost a jistotu v tom, co chci. Žiju s lehkostí Bytí. Cítím se zdravě a plná síly s chutí dělat věci, které mě těší, baví a naplňují.

Dříve jsem jen věděla co nechci a vůbec mi nedošlo, jaké mám chybné zaměření! Během tohoto období, mi prošlo životem spoustu učitelů, mentorů, různých seminářů, technik a zajímavých knih. Děkuji za ně!!! Někteří tito lidé mi prošli životem jen krátce a z několika se stali mí přátelé.

Chci vám sdělit, že nikdy na nic nejsme sami, i když se tak někdy můžeme cítit. Výživným a chutným jídlem můžete nastartovat svou změnu i vy.

S láskou k vaší Jedinečnosti, Jolana


Co dělám?

Ukazuji, jak získat maximum výživy a energie ze stravy a upevnit si své zdraví

  • Improvizační vaření, (2017) – Nový jednoduchý a komplexní bezlepkový systém stravování na posílení imunity těla pro všechny generace. „Proč zrovna Improvizační vaření? Neboť je to můj tvůrčí spontánní projev, tvoření bez předchozí přípravy, bez receptů. Ovšem promyšlený s respektovanými principy vyváženosti chutných jídel, barevnosti a maximální výživy a energie pro tělo.“

Píšu knihy o zdravém stravování a vlivech jídel na zdraví

Jsem výživovým poradcem. A dělám to jinak...

Vytvářím on-line kurzy o zdravém vaření a stravovací gramotnosti

  • Pyré, (2018) – on-line mini video kurz originálních receptů a postupů přípravy výživných Pyré
  • Sladké placky, (2018) – on-line video kurz originálních receptů na chutné, výživné a energeticky bohaté sladké snídaně

Píši a přispívám do tiskovin a ezinů

Eniologie - odborný časopis

Můj cíl:

Předat vám svou fungující zkušenost s příkladným stravováním, za kterým si stojím. Přeji si, abyste nemuseli zažít tolik bolesti jako já. Tak se vám to pokouším usnadnit tou svou lidštinou ve formě každodenního pracovního nástroje - kuchařky - vašeho itineráře na šťastný život.