A vida, máme tu BŘEZEN!

Příroda se probouzí a s ní i naše tělíčka. Ptáci se radují, nádherně švitoří a vyzývají nás k aktivitě. Veškeré síly přidávají na síle a my to cítíme jako příliv tvůrčí energie. Vše se zrychluje a tento proces se může u slabších jedinců projevit jako bolesti hlavy a výkyvy nálad. Podle prastaré moudrosti pocházející z Indie a Číny máme nyní v oslabení žlučník.

Můžeme mít přechodné bolesti kloubů nebo nadýmání. Proto je velice důležité odlehčit našemu trávení. Je potřeba vyřadit ze svého jídelníčku smažená jídla a všechny živočišné produkty včetně mléčných výrobků. ,,Kozy se také teprve probouzejí.“  Pozorujme přírodu a učme se od ní…….

Žlučník si posílíme, když každé ráno vypijeme nalačno teplou vodu s rozpuštěnou lžičkou jedlé sody nebo se lžící UME octu nebo vymačkaným citrónem. Doporučuji stále teplejší jídla s kombinací syrové zeleniny. Postupně začínejme do našeho jídelníčku zařazovat i kvašenou zeleninu a saláty a vše čerstvé co už roste. Výborný zdroj živin je naklíčená ředkvička, jetel, vojtěška, zelená čočka. Výborné jsou jáhly, čirok, červená a černá rýže, žito.

Na očistu a podporu organismu jsou skvělé bylinkové čaje, které obsahují hořčiny a jsou močopudné a už všude kolem nás kopřivový čaj (kopřivy sbírejte večer jsou bez toxinů, horkou vodou zalít a luhujte 10 minut), čaj ostropestřec marijánský (semena si kupte na váhu a vždy čerstvě rozemelte  1 čajová lžička na 2 dcl – zalíjte 40 až 50 stupňovou vodou a luhujte 60 minut).  

Když zařadíme do svého jídelníčku ječmen a chlorellu, tak naše tělíčka budou ,,chrochtat“ blahem. V ječmeni a chlorelle je spousta slunce a když je rozmícháme ve 40 stupňové vodě a vypijeme teplé, tak se budeme hned lépe cítit. Pijme dostatečné množství teplé vody po celý den, abychom tělíčkům pomohli se s jarem dobře očistit. Výborné jsou oloupané, nejlépe přes noc namočené mandle.

Vnímejme s láskou toto období, jako novou příležitost nastavit si růst harmonického života.

Se slunečným pozdravem, Joli

Jolana Janišová
Jolana Janišová
Ukážu vám, jak využít maximum výživy ze stravy a upevnit si své zdraví. Improvizační vaření je soubor principů a faktů, díky kterým můžete také objevit cestu ke šťastnému životu ve zdravém těle. Informace předkládané jsou ověřeny i mnoha odborníky ve svém oboru - a to včetně takových specialistů, kteří udržují kosmonauty za pomoci přírodních přípravků a vědou ověřených poznatků zdravé a ve skvělé kondici na orbitální stanici několik měsíců...
Komentáře

Přidat komentář