BŘEZEN – žlučník – jarní očista těla

Příroda se probouzí a s ní i naše tělíčka. Ptáci se radují, nádherně švitoří a vyzývají nás k aktivitě. Veškeré síly přidávají na síle a my to cítíme jako příliv tvůrčí energie. Vše se zrychluje a tento proces se může u slabších jedinců projevit jako bolesti hlavy a výkyvy nálad. Podle prastaré moudrosti pocházející z Indie a Číny máme nyní v oslabení žlučník.

Můžeme mít přechodné bolesti kloubů nebo nadýmání. Proto je velice důležité odlehčit našemu trávení. Je potřeba vyřadit ze svého jídelníčku smažená jídla a všechny živočišné produkty včetně mléčných výrobků. Kozy se také teprve „probouzejí“. Pozorujme přírodu a učme se od ní…

Orgánové hodiny žlučníku

Žlučník má nejslabší energii od 11. – 13. hodin, nejsilnější od 24. – 1. hodiny a v tu dobu nekonzumujte nic přepáleného, tučného a nepijte alkohol, mohli byste dostat žlučníkový záchvat.

Jak posilovat funkce žlučníku?

Žlučník si posílíme, když každé ráno vypijeme nalačno teplou vodu s rozpuštěnou lžičkou jedlé sody nebo se lžící UME octu nebo vymačkaným citrónem. Doporučuji stále teplejší jídla s kombinací syrové zeleniny. Postupně začínejme do našeho jídelníčku zařazovat i kvašenou zeleninu a saláty a vše čerstvé co už roste. Výborný zdroj živin je naklíčená ředkvička, jetel, vojtěška, zelená čočka. Výborné jsou jáhly, čirok, červená černá rýže, žito.

Naklíčený jetel Jolany Janišové

Věnujte pozornost panenským rostlinným olejům. V tomto období je nejvhodnější černý kmín, ostropestřecový, lněný, sezamový, z vlašských ořechů, makový, kokosový, olivový.

Jaro je nejvhodnější období pro očistu organismu

Na očistu a podporu organismu jsou skvělé bylinkové čaje, které obsahují hořčiny a jsou močopudné a už všude kolem nás. Kopřivový čaj (kopřivy sbírejte večer jsou bez toxinů, horkou vodou zalít a louhujte 10 minut), čaj ostropestřec mariánský (semena si kupte na váhu a vždy čerstvě rozemelte 1 čajová lžička na 2 dcl – zalíjte 40 až 50 stupňovou vodou a louhujte 60 minut).

Když zařadíme do svého jídelníčku ječmenchlorellu, tak naše tělíčka budou „chrochtat“ blahem. V ječmeni a chlorelle je spousta slunce a když je rozmícháme ve 40 stupňové vodě a vypijeme teplé, tak se budeme hned lépe cítit. Pijme dostatečné množství teplé vody po celý den, abychom tělíčkům pomohli se s jarem dobře očistit. Výborné jsou oloupané, nejlépe přes noc namočené mandle.

Vnímejme s láskou toto období jako novou příležitost nastavit si růst harmonického života.

Se slunečným pozdravem, Joli ❤

Jolana Janišová
Jolana Janišová
Ukážu vám, jak využít maximum výživy ze stravy a upevnit si své zdraví. Vařím jídla bez lepku a bílých „jedů“. Improvizační vaření je soubor principů a faktů, díky kterým můžete také objevit jednoduchou cestu ke šťastnému životu ve zdravém těle. Informace předkládané jsou ověřeny i mnoha odborníky ve svém oboru - a to včetně takových specialistů, kteří udržují kosmonauty za pomoci přírodních přípravků a vědou ověřených poznatků zdravé a ve skvělé kondici na orbitální stanici několik měsíců...
Komentáře

Přidat komentář