ZÁŘÍ – slezina a slinivka

Malebné září nás vítá svým půvabem a vůní. Příroda nám nabízí své úžasné plody, jablíčka, hrušky, dýně, brambory a další dobroty. Dny se pomalu krátí a ochlazují. Můžeme mít pocit, že se zpomaluje čas. Tento pocit nás vybízí ke zpracování zkušeností, analýze našeho života. V této době je dobré se rozhodnout, co je třeba ještě učinit/stihnout do konce tohoto roku.

Nezapomínejme na péči o sebe, i o druhé. Je moc důležité naučit se lásku na všech úrovních přijímat i dávat, slezina a slinivka to velmi ocení a ochrání nás před viry a podpoří nám i správné trávení. Radost ze svého žití a bytí to jen umocní.

Orgánové hodiny – slezina a slinivka

Nejslabší energii má slezina a slinivka mezi 21. – 23. hodinou, kdy je doporučováno mít klidový režim. Největší energii mají mezi 9. – 11. hodinou, kdy je ideální čas na pochutnání si na sladké dobrůtce.

Naše strava by měla být vyvážená a výživná s ohledem na roční období, prostředí, v němž žijeme, práci, kterou děláme a jak se cítíme.

Co jíst v září?

S postupným přírodním ochlazováním je vhodné zařadit do jídelníčku více vařených jídel vařených v páře. Jezte rýži, jáhly, brambory, fazole, luštěniny, dýně všech druhů. Užijte si čerstvého i pečeného ovoce s medem, ořechy a semínky. Používejte jen panenské oleje rakytníkový, zázvorový, dýňový, ostropestřecový, lněný, z vlašských ořechů, olivový, kokosový.

Září - fazole

Používejte kurkumu, skořici a vše zelené, co roste, libeček, pažitka, celerová nať, petrželová nať…..

Co z jídelníčku odstranit?

Vyhněte se smaženým jídlům a přepáleným chemickým tukům! Nejezte bílé jedy, cukr, mouku, loupanou rýži, kamennou sůl!

Choďte denně minimálně hodinu do přírody, udělejte si zásobu energie, světla, slunce.

S láskou vaše Jolana

Jolana Janišová
Jolana Janišová
Ukážu vám, jak využít maximum výživy a energie ze stravy a upevnit si své zdraví. Vařím jídla bez lepku a bílých „jedů“. Vytvořila jsem a stále rozvíjím nový jednoduchý a komplexní bezlepkový systém stravování na posílení imunity těla pro všechny generace ❤ Improvizační vaření. Je to soubor principů a faktů, díky kterým můžete také objevit jednoduchou cestu ke šťastnému životu ve zdravém těle. Učím se od mnoha odborníků z celého světa - a to včetně takových specialistů, kteří udržují kosmonauty za pomoci přírodních přípravků a vědou ověřených poznatků zdravé a ve skvělé kondici na orbitální stanici několik měsíců... Někteří z nich mi také přispěli do mé knihy „Jídla Světla - Kuchařka pro život 1“.
Komentáře

Přidat komentář